کد مطلب: 404
تاریخ انتشار: 1397/01/27
نویسنده: زهرا عسکری
0 0

تشكل‌های پیشكسوتان دفاع مقدس در فارس تشكیل می‌شود/ ایجاد 40 تشكل مردم‌نهاد رزمندگان

مسئول امور پیشكسوتان اداره‌كل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس از تشكیل تشكل‌های پیشكسوتان دفاع مقدس در این استان خبر داد.
تشكل‌های پیشكسوتان دفاع مقدس در فارس تشكیل می‌شود/ ایجاد 40 تشكل مردم‌نهاد رزمندگان

به گزارش روابط عمومی كنگره سرداران و 15 هزار شهید استان فارس، سردار محمدباقر رنجبر، مسئول امور پیشكسوتان اداره‌كل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با بیان اینكه پیشكسوتان، گنجینه‌های دوران دفاع مقدس هستند، گفت: رزمندگان دفاع مقدس حرف‌های ناگفته بسیاری در سینه دارند كه باید با مدیریت برنامه‌ها،‌ به ثبت و ضبط آن‌ها همت گماشت تا به عنوان یادگاری ارزشمند و قابل اتكا برای آیندگان برجا بماند.

وی افزود:‌ تلاش می‌كنیم تا با گردهم آوردن رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و ایثارگران، راه را برای مستندسازی حماسه پرشور این سال‌ها هموار كنیم كه در این راستا تشكل‌های پیشكسوتان دفاع مقدس در استان فارس را تشكیل خواهیم داد.

رنجبر اظهار كرد: این مهم از آنجا در دستور كار قرار گرفت كه اداره‌كل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس در خلال گردهمایی‌های رزمندگان به این نتیجه رسید كه چنانچه گروه‌های تخصصی در قالب تشكل‌های مردم‌نهاد رزمندگان شكل بگیرند، می‌توانند با نشست‌ها و گردهمایی‌ها، مشكلات را بررسی كنند و با بهره گرفتن از قانون، برای رفع آن‌ها از دولت كمك بگیرند.

 

فعالیت 10 گروه خودجوش رزمندگان در فارس

این یادگار دوران دفاع مقدس ادامه داد: برای انجام این كار، از تجربیات حدود 10 گروه خودجوش رزمندگان استان فارس كه فعالیت برخی از آن‌ها جنبه جهانی هم پیدا كرده است، بهره برده خواهد شد.

وی اضافه كرد: با تلاش‌هایی كه در حال انجام است،‌حدود 40 تشكل مردم‌نهاد رزمندگان استان فارس در حال پیگیری است و امید است كه با تشكیل آن‌ها، علاوه بر حل مشكلات رزمندگان، شاهد مستندسازی خاطرات و روایات آن‌ها از سال‌های دفاع مقدس باشیم.

مسئول امور پیشكسوتان اداره‌كل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس در پایان گفت: برگزاری همایش رزمندگان و پیشكسوتان دفاع مقدس در شیراز و جلسه با پیشكسوتان یگان‌های نظامی و انتظامی، برگزاری جلسه با ادارات و سازمان‌های استان و دیدار و سركشی از رزمندگان و پیشكسوتان دوران دفاع مقدس، بخشی از فعالیت‌های مدیریت پیشكسوتان این اداره‌كل است.

 

نظرات

هیچ نظری مطرح نشده است