کد مطلب: 397
تاریخ انتشار: 1397/01/21
نویسنده: زهرا عسکری
0 0

سجده بر خدا فقط ذکر نیست بلکه خون دادن هم است

امام جمعه شهرستان فیروزآباد با بیان اینكه مسجد در لغت به معنای محل سجده است، گفت: سجده بر خدا فقط ذکر نیست بلکه خون دادن هم است.
سجده بر خدا فقط ذکر نیست بلکه خون دادن هم است

به گزارش روابط عمومی كنگره سرداران و 15 هزار شهید استان فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سید عزیزالله هاشمی‌زاده، امام جمعه شهرستان فیروزآباد امروز، 21 فروردین‌ماه در مراسم افتتاحیه جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد فارس كه در این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه ماموریت مسجد در نسل اول انقلاب حرکت این نیروها برای دفاع از اسلام و انقلاب بود که آن را به خوبی انجام داد، گفت: مسجد در لغت به معنای محل سجده است و سجده بر خدا فقط ذکر نیست بلکه خون دادن هم است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد، بیان کرد: جا دارد که دوباره نسل جوان به مسجد بازگردد و ولایتمداری و روحیه شهدا را با هنر نمایش به مردم نمایش دهد چراکه برخلاف تصور همگان مسجد تنها مکانی برای عبادت نیست.

هاشمی‌زاده با بیان اینکه آقای آهنگران از بچه‌های مسجد بود که با صوت و هنر خود جوانان را با آرمان‌های انقلاب هماهنگ کرد، افزود: سوال این است که ما چقدر توانستیم جوانان را جذب کنیم، چند نفر مانند آهنگران و شهید آوینی تربیت کردیم، مسجد این هنر را دارد و این برگشت به مسجد می‌تواند آرمان‌های انقلاب را به نمایش بگذارد.

امام جمعه شهرستان فیروزآباد با اشاره به برگزاری مراسم افتتاحیه در جوار گلزار شهدای این شهرستان گفت: اینکه جرقه جشنواره بچه‌های مسجد در فیروزآباد زده شده، حرکت خوبی است و امید است که هنرمندان بتوانند تصویری از هنرمندی شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافعان حرم را از مساجد آغاز کنند.

نظرات

هیچ نظری مطرح نشده است