کد مطلب: 394
تاریخ انتشار: 1397/01/21
نویسنده: زهرا عسکری
0 0

تقدیم ۹۰۰ شهید از فیروزآباد به انقلاب/ مساجد متناسب با اقتضائات زمان پاسخگوی نسل جدید باشند

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه شهرستان فیروزآباد از تقدیم ۹۰۰ شهید از این شهرستان به انقلاب اسلامی خبر داد.
تقدیم ۹۰۰ شهید از فیروزآباد به انقلاب/ مساجد متناسب با اقتضائات زمان پاسخگوی نسل جدید باشند

به گزارش روابط عمومی كنگره سرداران و 15 هزار شهید استان فارس، ابراهیم غلامیان، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه شهرستان فیروزآباد با اشاره به سابقه شهرستان فیروزآباد در زمینه فرهنگ، تاریخ و تمدن گفت فیروزآباد سابقه تاریخی و تمدنی ۲۵۰۰ ساله دارد و از نظر تاریخی به دوران ساسانیان باز می‌گردد و پایتخت ایران بوده است و آثار باستانی متعددی هم در شهرستان موجود است.
وی با اشاره به نقش شهرستان در ایام انقلاب گفت: شهرستان فیروزآباد اولین شهرستانی است که ساواک را تصرف می‌کند و اولین مبارزه مسلحانه را علیه رژیم شاه در کل کشور انجام داد که نشان از روحیه مذهبی و تدین مردم این شهرستان دارد.
غلامیان افزود: در دوران دفاع مقدس نیز این شهرستان ۹۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که نشان از روحیه تدین مردم است و بعد از جنگ هم کماکان این روحیه ادامه داشته و هر سال میزبان جشنواره‌های فرهنگی و هنری مختلف بوده است که از جمله در سال گذشته جشنواره غذاهای سنتی و ایرانی، جشنواره تولیدات ایرانی و اسلامی در این شهرستان برگزار شده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه فیروزآباد درباره جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد گفت: تئاتر از دیرباز در این شهرستان سابقه خوبی داشته و زمان انقلاب و بعد از آن گروه‌های تئاتر زیادی در این شهرستان حضور داشتند که برخی از آن‌ها مثل شهید جواد احمدآبادی، شهید صادق حاجی‌زاده شهید شدند که کارهای تئاتری قوی می‌کردند و هنوز هم آثار و عکس‌ها و فیلم‌های آنان موجود است.
وی با بیان اینکه تئاتر فیروزآباد با وجود همه نواقص زنده است و ادامه دارد، گفت: جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد با توجه به مضامین ارزشی که دارد مانند آسیب‌های اجتماعی، سبک زندگی، شهدا و دفاع مقدس یک روحیه جوان و بانشاط به جامعه تزریق می‌کند و محیط مسجد را از حالت رخوت روزمره خارج می‌کند.
غلامیان با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی زیادی در سطح مساجد شهرستان اجرا شده که از جمله می‌توان به سرود و یادواره شهدا اشاره کرد، گفت: برنامه فرهنگی از سنخ تئاتر تاکنون اجرا نشده است و جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد نخستین کار از این دست است که آثار مثبتی برای شهرستان دارد.
وی در پاسخ به این سئوال که چگونه می‌توان این حرکت را استمرار بخشید، افزود: اگر مضامین تئاتر و کارهای که دارد عرضه می‌شود قوی باشد و تلاش فعالان مسجد مثل امام جماعت مسجد، فرمانده پایگاه بسیج مسجد و مسئول هیئت امنای مسجد در این راستا باشد این حرکت مستمر می‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه فیروزآباد تاکید کرد: کار هنری تئاتر، به عنوان یک ابزار فرهنگی در مسجد می‌تواند کمک کند، نتیجه خود را در سطح جامعه نشان دهد.
غلامیان بیان کرد: مساجد اگر می‌خواهند فعال و پویا شوند باید امام جماعت، فرمانده پایگاه و هیئت امنای مسجد به روز باشند یا باید خودشان جوان باشند یا دلشان جوان باشد تا با تغییر و تحولات روز جلو بیایند. طبیعتا مسجدی که در حال و هوای دهه شصت است نمی‌تواند در دهه ۹۰ مسجد موفقی باشد. مساجد باید بتوانند با اقتضائات زمان و محیط پاسخ‌گوی نسل جدید باشند.

نظرات

هیچ نظری مطرح نشده است