کد مطلب: 261
تاریخ انتشار: 1396/10/09
نویسنده: زهرا عسکری
1 0

تكریم یاد 1300 شهید كازرون/ تجلیل از شهدا با تحلیل باید همراه باشد

یادواره 1300 شهید ولایتمدار كازرون با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد.
تكریم یاد 1300 شهید كازرون/ تجلیل از شهدا با تحلیل باید همراه باشد

به گزارش روابط عمومی كنگره سرداران و 15 هزار شهید استان فارس، به نقل از روابط عمومی سپاه كازرون، یادواره 1300 شهید ولایتمدار كازرون با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصلی نماز جمعه این شهرستان برگزار شد.

رئیسی در این مراسم با اشاره به جایگاه شهرستان کازرون که به نام دیار سلمان فارسی است، گفت: مهم‌ترین شاخصه سلمان فارسی پیرو اهل بیت بودن وی بود.

تولیت آستان قدس رضوی با توصیف صفات عاشوراییان، مهم‌ترین امتیاز آن‌ها را با بصیرت شمشیر زدن دانست و افزود: آن‌هایی که در مقابل امام و اهل بیت(ع) ایستادند و شمشیر زدند اهل نماز و روزه و مسلمان بودند ولی بصیرت نداشتند.

وی با طرح این سئوال كه چرا بر بصیرت زیاد تأکید می‌شود، گفت: بصیرت این است که راه زندگی، دوست و دشمن، هدف و مقتدا را بشناسیم.

تولیت آستان قدس رضوی تأكید كرد: کسی که بصیرت نداشته باشد سرباز دشمن می‌شود و دشمن هم سوار بر بی‌بصیرتی و جهل آن‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه خون شهدا باعث جهل‌زدایی شد، گفت: دشمن به خیال باطل فکر می‌کرد با کشتن امام حسین(ع) پایان عاشورا رقم می‌خورد اما عاشوراییان در آن روز متولد شدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین آل سعود را در منطقه امتداد جریان استکباری دانست و تأکید کرد: جنگ امروز دنیا جنگ اراده‌هاست.

رئیسی با یادآوری دفاع مقدس و اینکه دشمن حتی نتوانست یک وجب از خاک ملت بزرگ ایران را بگیرد، تأکید کرد: امروز اراده ملت بزرگ ایران اراده خدایی است و وعده الهی پیروزی حق است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه با نابودی فتنه داعش بشریت از شر آن راحت شد، افزود: با بصیرتی که در ملت‌ها وجود دارد آزادی قدس هم نزدیک است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری یادواره‌های شهدا بر این نكته تأكید كرد كه تجلیل از شهدا با تحلیل باید همراه باشد و سپس ادامه داد: بصیرت اساس ماندگاری شهدا و جانفشانی‌های آنان بود.

رئیسی یادآورشد: دشمنان در فتنه 88 دست به دست هم دادند و سفارتخانه‌هایشان را بر روی فتنه‌گران باز گزاشتند ولی مردم با حضور حماسی خود در 9 دی پایان جریان فتنه را رقم زدند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امروز با جریان جاهلیت مدرن روبه رو هستیم، گفت: جاهلیت مدرن با در اختیار داشتن پول، رسانه، فناوری، علم و قدرت درواقع همان جاهلیت قدیم است که زندگی بشر را تهدید می‌کند.

وی گفت: امروز می‌خواهند به مردم بفهمانند که زیر بار ظلم باید باشند و یاس و نامیدی را حاکم کنند اما در مقابل مکتب ظلم‌پذیری مکتب انتظار یعنی مکتب امید و ما می‌توانیم قرار دارد.

رئیسی با اشاره به نیروهای توانمند، ذخاییر عظیم، علم و فن‌آوری موجود در کشور گفت: با اقتصاد مقاومتی و جوانان خود می‌توانیم کشور را بسازیم و به سامان برسانیم.

نظرات

هیچ نظری مطرح نشده است